Druhy masáží

Druhy masáží

 • Relaxační masáž

  Masáž určená pro uvolnění svalů a odstranění jejich bolesti. Zároveň působí jako zklidňující prvek pro psychiku. Není nic lepšího, než v klidu ležet a vložit se do rukou zkušeného maséra.
 • Sportovní masáž

  Masáž určená především pro aktivní sportovce. Existují dva druhy sportovní masáže:
  • Pohotovostní, která má připravit svalstvo na bezprostředně následující sportovní výkon. Je prováděna v rychlejším tempu se stupňující se intenzitou.
  • Regenerační, která naopak následuje po sportovním výkonu a jejímž účelem je zklidnění a uvolnění svalstva tak, aby došlo k odplavení laktátu a rychleji se nastartoval proces regenerace.
 • Baňkování

  Metoda baňkování byla známá již ve Staré Mezopotámii. Jedná se přikládání jedné nebo více baněk baněk, které vytvářejí podtlak, na akupresurní body. Tkáň se tak prokrví, čímž se zlepší krevní oběh a zrychlí se odplavování škodlivých látek. Svaly se uvolní a poleví jejich bolest.
 • Reflexní bodová masáž

  Tato metoda využívá znalosti akupresurních bodů na chodidlech a dlaních, které jsou spojeny s činností jednotlivých orgánů našeho těla. Tlakem na tyto akupresurní body a jejich masáží pak dochází k odstranění problému jednotlivých orgánů. Díky reflexní masáži je možné problémy predikovat a předcházet jim.
 • Breussova masáž

  Braussova masáž představuje citlivou energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře s cílem podpořit funkci opotřebovaných plotének a přispět k jejich regeneraci. Zkušený masér uvolňuje speciálními hmaty meziobratlové ploténky, a tím i nervy, které z páteře vycházejí. Pro podporu účinku se využívá olej z třezalky, který ploténka nasaje, zvětší se její objem a opět může plnohodnotně plnit svou funkci.

  Průkopníkem této metody je rakouský léčitel a lidový expert medicíny p.Rudolf Breusse (1899-1990), který je u nás známý svou 42-denní kůrou proti rakovině.
 • Indická masáž hlavy

  Indická masáž hlavy je jednou z nejpříjemnějších relaxačních technik. Hmaty zkušeného maséra vám odstraní stres, nespavost i únavu. Naopak zlepší soustředění, uvolní myšlenky a díky prokrvení pokožky hlavy zároveň podpoří růst vlasů.